VINST!

Tillsammans med Hemfosa har vi vunnit uppdraget för Socialtjänstens Hus i Västerås

hej@et-cetera.se

021-30 99 09

Kopparbergsvägen 8, plan 8
722 13, Västerås

Eva Trangärd
Arkitekt SAR/MSA

Telefon: 0705 38 39 19
E-post: eva@et-cetera.se

Jinny Huldt-Löfgren
Arkitekt SIR/MSA

Telefon: 0707 54 13 04 
E-post: jinny@et-cetera.se

Isabelle Sjöberg
Arkitekt SAR/MSA

Telefon: 0735 95 47 57 
E-post: isabelle@et-cetera.se

Carola Haavisto
Byggnadsingenjör / Teknikillustratör

Telefon: 0762 07 65 66 
E-post: carola@et-cetera.se

Ann-Sofie Eriksson
Kontorschef

Telefon: 0762 13 80 40
E-post: ann-sofie@et-cetera.se

Ingela Laurin
Administratör

Telefon: 0703 89 70 08
E-post: ingela@et-cetera.se

Lars Thorén
Arkitekt MSA

Telefon: 0769 48 44 66
E-post: lars@et-cetera.se

Sandra Ackebo
Byggnadsingenjör / Sakkunnig tillgänglighet

Telefon: 0766 10 40 59
E-post: sandra@et-cetera.se

Carina Lindelöv
Arkitekt SAR/MSA

Telefon: 0700 91 73 56 
E-post: carina@et-cetera.se

Karl Trangärd
Designer

Telefon: 0700 92 01 56
E-post: karl@et-cetera.se

Ebba Gustavsson
Civilingenjör inom arkitektur

Telefon: 070 370 20 43
E-post: ebba@et-cetera.se

 OM OSS

Vi är ett arkitektkontor med lång erfarenhet av arkitektur och inredningsarkitektur. I nära samarbete med kunderna, brukarna och projektmedarbetarna arbetar vi med allt från skisser i tidiga skeden till de små detaljerna i slutskedet. Våra beställare finns i både privat och offentlig sektor. Stort fokus läggs på att skapa tillgängliga, användbara och estetiskt tilltalande miljöer.  Vi jobbar även för en ökad miljöhänsyn avseende energihushållning, materialval och inomhusmiljö.Vi tycker om utmaningar och spänner gärna bågen i såväl stora som små projekt. Hos oss arbetar i dagsläget fem arkitekter, en inredningsarkitekt, en byggnadsingenjör, en illustratör samt en administratör. För oss är ett proaktivt arbetssätt nyckeln till en lyckad slutprodukt. Med det menar vi – att vi arbetar i en öppen dialog med kunder, myndigheter och andra konsulter, såväl som inom den egna organisationen. Vi lyfter alla frågor tidigt med fokus på att nå bästa resultat och vi vill alltid bidra till ett trevligt arbetsklimat.

Välkommen till oss!